Witamy na Blogu Velo Bydgoszcz

Nie wiem, czy pierwsza notka na blogu to zwykle „duża rzecz”, nigdy nie blogowałem. Wiem, że dla mnie TA pierwsza notka jest wydarzeniem wielkim. W tym miejscu zaczyna się nowy rozdział w życiu Velo Bydgoszcz, kolejny milowy krok w rozwoju.

Zaczynaliśmy niemal 5 lat temu — jesienią 2011 roku. Na Facebooku powstało Velo Bydgoszcz. Bez manifestów ideowych i programu, za to z chęciami, by stworzyć miejsce dla wszystkich bydgoskich rowerzystów, ponad podziałami. Velo było odwrotem od gier i zamętu, ucieczką od kształtującej się wtedy w Bydgoszczy polityki rowerowej i rowerowego lobby. Ucieczką, która się udała. Zaczynaliśmy od rund, do dziś odbyło się ich kilkadziesiąt, spotykaliśmy się, by razem pojeździć i rozmawiać o rowerach i bieżących sprawach społeczności lub dla zabawy.

Od początku tworzyliśmy Velo razem. Jacek Lazarek rzucił kiedyś: „róż jest Velo” i tak zostało. Wspólnie wybraliśmy logo grupy, wśród kilkunastu propozycji zgłoszonych przez członków grupy. Dzieło Dominika jest z nami do dziś. Dwukrotnie jeździliśmy razem na targi Bike Expo, sprzedaliśmy sobie nawzajem setki części, dyskutowaliśmy i działaliśmy. Stworzyliśmy serię koszulek oraz chust grupy.

koszulki velo bydgoszcz 2013
Damian, Rafał i Mikołaj prezentują koszulki #2013

Dziś jest nas ponad 2800 kół — ponad 1400 osób. To znacznie więcej niż największa w historii Bydgoszczy Masa Krytyczna. Czemu by więc nie iść dalej? Czemu nie tworzyć własnego wydawnictwa, choćby wirtualnego, które pozwoli Wam dowiedzieć się więcej i poznać lepiej?

Zaczynamy tworzyć bloga i, choć to niełatwe zadanie, wierzymy, że razem uda nam się wykonywać je najlepiej. Już wkrótce dowiecie się więcej!


Życzcie nam powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *